неділя, 17 лютого 2019 р.

Конспект уроку в 11 класі. Микола Куліш.Сатирична комедія «Мина Мазайло».


Тема. Микола Куліш. Сатирична комедія «Мина Мазайло». Особливості сюжету. Розвінчання національного нігілізму, духовної обмеженості на матеріалі українізації (Мина, Мокій, дядько Тарас, тьотя Мотя). Сатиричне викриття бездуховних обивателів, що зрікаються своєї мови, культури, родового коріння.

Мета: з’ясувати причини появи в суспільному житті України національного  нігілізму; аналізувати тематику, образну систему твору; виробляти вміння працювати з текстом; розвивати вміння самостійно мислити, давати власну оцінку прочитаному; формувати усвідомлення своєї  приналежності до рідного народу, свого родоводу.


Конспект уроку в 11 класі. Пунктограми в простому реченні


Тема: Пунктограми в простому реченні
Мета: слайд; виховувати любов до культурної спадщини України.

Епіграф:        Україна: країна ,яку ми любимо ,держава, якою ми пишаємося.
                                                                                                                             М.Томенко
Хід уроку:
Вчитель:
Для того, щоб краще засвоїти тему сьогоднішнього уроку,ми поговоримо про «7 чудес України». За результатами голосування тисяч небайдужих громадянин та експертів у 2007 році було обрано 7 історико - архітектурних  чудес України , про які буде далі йти мова. Як каже М.Томенко , такий проект задумувався для того , щоб показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене , унікальне обличчя нашої держави.

субота, 16 лютого 2019 р.

Структура власного висловлювання: корисні поради


   Власне висловлювання є важливою частиною тесту з української мови та літератури, тож написати його потрібно як найкраще. Тому слід точно дотримуватися визначеної структури твору. Прочитавши та запам’ятавши ці рекомендації можна набрати на творчому завданні багато балів.


І. Структура твору

       Дотримання певної визначеної схеми під час написання твору-роздум – доконечна вимога, виконання якої допоможе учневі переконливо довести свою думку, а вчителеві дасть орієнтири для об’єктивного оцінювання. Отож пропонуємо старшокласникам запам’ятати структуру:

1.Теза

2. Аргументи.
3. Приклад з літератури чи інших видів мистецтва.
4. Приклад з історії, суспільно-політичного чи власного життя.
5. Висновок.

Фразеологізми. Секрети визначення.

Лексична помилка

Пунктограми в простому реченні

Богдан-Ігор Антонич